Sezona 2023

26.11.2023

Máme za sebou další motokrosový ročník, kde jsme jako tým opět objížděli mnoho  nejen motokrosových, ale i endurových závodů v ČR i zahraničí.

Prioritní pro náš tým byl opět seriál závodů Šumavský Amater Cup, kde nastupovalo i nejpočetnější týmové složení. Zase po roce se můžeme radovat z úspěšné sezony a hlavně dvou jezdeckých titulů: vítězství talentovaného Vojty Kodada z kategorie 85ccm a Petra Nováka ze třídy MX2. Medailové pozice, konkrétně druhá místa získali ještě bratři Doubkové, Petr ve třídě AMA250 a Pavel v kategorii Open. Matyáši Brožkovi třetí místo v AMA125 uniklo, ale i bramborová čtvrtá příčka je velkým zlepšením.

Tým samozřejmě nechyběl ani na jihočeském krajském přeboru, kde se nejvíce zadařilo Petrovi Doubkovi, který se svou TM zajel v kategorii hobby MX2 třetí místo. Do nejlepší desítky, konkrétně osmého místa, dosáhl Petr Novák v prestižní třídě MX2. Další jezdci týmu se účastnili jen příležitostně a nejeli tak na celkové umístění.

Kamikaze Racing byl vidět i na juniorském mezinárodním mistrovství ČR, kde se představil na domácí trati Vojta Kodad. V kategorii 85ccm dokázal hned při své premiéře bodovat dvacátým místem v obou jízdách.

V seniorském domácím mistrovství odjel Pavel Doubek ve třídě MX1 pět závodů, nejúspěšnější prožil až v tom posledním - v Přerově dokázal bodovat dvacátým místem ve druhé, poslední jízdě letošního MMČR.

Naopak celý seriál závodů mezinárodního mistrovství Slovenské republiky už Pavel Doubek objel. Nejlépe se mu dařilo opět až na konci sezony a to v Šenkvicích, kde mu to celkově dalo na krásné sedmé místo a i díky němu se vklínil mezi deset nejlepších jezdců nejsilnější kubatury na Slovensku.

V kategorii endura závodil opět Míra Pros, který letos jel seriál BETA FABIAN MMČR a PČR Enduro v kategorii PČR E3. Ve všech pěti závodech se umístil vždy mezi nejlepšími třemi a poslední závod v Kozojedech dokonce vyhrál! Nechyběl ani na MMČR a PČR Endurosprintu, kde v kategorii PČR E3 celou třídu vyhrál!

Sezona se tedy velice podařila a přivezli jsme hodně pěkných výsledků. Velké poděkování patří všem našim sponzorům, jmenovitě: Hotel Smrž, Fast Kovošrot, Kraft Auto, Střechy, Zemní Práce Doubek, Autoopravna Kotalík, Motokrosová trať Božetice, GrilujemeBýka.cz, Elektroinstalace Chrastecký a Mefo Sport Centrum Jinín.

Uvidíme co přinese následující sezona 2024, ale už teď se moc těšíme na závody, vzájemné shledání a podporu všech našich partnerů a přátel.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky