Závěr motokrosové sezony 2021

04.11.2021

Po posledním závodě letošní sezony v Jiníně, kde se jel závěrečný podnik seriálu ŠAC, jsme mohli považovat rok 2021 za odježděný. V rámci možností byla letošní sezona pro náš tým úspěšná, i když jsme letos žádný seriál nevyhráli.

MMČR - náš jezdec Pavel Doubek se zúčastnil kompletní sezony Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky, kde startoval v kategorii MX2. Pavel v pátém závodě seriálu v Petrovicích u Karviné dokázal bodovat dvacátým místem, což byl pro něj i tým první bod ze seniorského domácího mistrovství. V posledních závodech MMČR byl k bodům blízko, ale bodové konto se mu rozšířit nepodařilo. Všechno si vynahradil v Dalečíně na MMČR družstev, kde startoval v SMS Jižní Čechy s Davidem Lupačem a Michalem Gregorem. V konkurenci osmnácti družstev skončilo trio na šestnáctém místě, ale ve střediskovém hodnocení obsadili třetí místo a vystoupili na stupně vítězů.

ŠAC - v letošním roce byl seriál ŠAC opět náš hlavní seriál i díky zařazení motokrosového areálu v Božeticích do kalendáře seriálu. I díky domácí trati jsme byli hodně vidět. Ve třídě AMA125 medailové třetí příčky dosáhl Petr Novák, který má sice vyhraný domácí závod v Božeticích, ale také absenci jednoho závodu díky zranění. Dominik Kotalík díky vyrovnaným výkonům obsadil čtvrtou pozici v seriálu hned za Petrem, které udržel i díky vynechanému závodu v Kaplici. V nejvíce obsazené třídě AMA250 bojoval první sezonu Petr Doubek, který měl skvělý vstup do sezony v Zalánech, postupně na náročnějších tratích byla znát dlouhá absence bez motorky. I tak ale celkové čtvrté místo v seriálu AMA250 je jasným úspěchem. Třešničkou na dortu je třetí místo v hodnocení juniorů, kam Petr spadá, takže jeho první sezona dopadla víc než slibně. Pavel Doubek v kategorii MX2 odjel první polovinu sezony, poslední dva závody už nejel kvůli termínové kolizi. I tak ovšem nakonec udržel celkovou třetí pozici. Ostatní jezdci, kteří se zúčastnili - Miroslav Kotalík, Miroslav Pros, Jindra Kraft - odjeli jen nějaké závody a tudíž nemají žádný celkový výsledek. I tak si zaslouží všichni členové velké poděkování za reprezentaci a pěkné výsledky!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky